Fotoğraflarınızı Ahşap Bloklarda Sergileyin

Ahşaba Fotoğraf Transferi

Evinizde dekoratif amaçlı kullanabileceğiniz veya sevdiklerinize hediye edebileceğiniz bir kendin yap projesi ile karşınızdayız. Projeyi yapmakta, malzemelerini bulmakta çok kolay.

Malzeme Listesi

  • Ahşap üzerine çıkartmak istediğiniz fotoğrafı renkli veya siyah- beyaz şekilde yazıcıdan istediğiniz bir boyutta çıktı olarak alın.
  • Aldığınız çıktının boyutunda 1 ahşap blok temin edin. (Bir marangozda, kerestecilerde yada kırtasiyelerde bulabilirsiniz.
  • En önemli malzemeler olan fotoğrafı ahşaba çıkartmaya yarayacak Mod Podge Matte Tutaklı ve Artdeco Transfer Tutkalı (Videodaki ürün liqutex gloss jel). Bu malzemeleri Google’ da ” mod podge matte hobi ”, ”artdeco transfer yapıştırıcı ” yazıp aratarak temin edebilirsiniz.

 

Ahşaba Fotoğraf Transferi Yapım Aşamaları

  1. Malzemeleri temin ettikten sonra Transfer Yapıştırıcıyı; zımparalanıp, temizlenmiş ahşap zemin üzerine hava kabarcığı kalmayacak şekilde sürüyoruz ve fotoğrafın çıktısını üzerine  yapıştırıyoruz.
  2. 8- 10 saat kadar yapıştırıcının kurumasını beklememiz gerekiyor.
  3. Bu süre sonunda ıslak bir bezle kağıdı ahşabın üzerinden yavaşça temizliyoruz.
  4. Mod Podge tutkalını da sürerek tekrar kurumaya bırakıyoruz ve kuruduktan sonra Ahşap Fotoğrafımız hazır oluyor. Artık istediğiniz fotoğraflarınızı ahşap bloklarda bu şekilde sergileyebilirsiniz.

 

 

Öne Çıkarılmış Görsel: Photo by PhotoDu.de / CreativeDomainPhotography.com

Sorunuz Mu Var?

Sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuyu ''Yorum'' yaparak bize iletebilirsiniz.

👉 Bugüne kadar cevapladığımız sorular için; ''Soru&Cevap''.kategorimize bakabilirsiniz.

 

Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

Okumuş olduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızı geliştirmemize katkı sağlayabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.


Yorum yapın