Romantik Yatak Odası Fikirleri ve Süslemeleri

Duygusal, sakinleştirici, dinlendirici anlar için romantik yatak odası dekorasyonu yapmayı düşünenlere romantik yatak odası fikirleri ve süslemeleri ile ilham verecek örnekler hazırladık.

 

Romantik yatak odası dekorasyonunda en önemli konular renkler, aksesuarlar, ışıklandırma ve seçilecek mobilyalardır.

 

Romantik Yatak Odası Dekorasyonunda Duvarların Görünümü

Duvarlarınızda açık ve pastel renk tonları renk seçimi yapabilirsiniz. Bu renkler leylak, açık mavi ve açık pembe tonları olabilir. Beyaz – gri yada bej – kahve renk damlası renklerini tercih edersiniz renklendirme için renkli yağlı boya tablolar tercihiniz olabilir. Duvar boyası yerine sade yada desenli duvar kağıtları da kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Romantik Yatak Odası Dekorasyonunda Aksesuar Kullanımı

Aksesuar için mumlar, vazolar, tablolar, dekoratif objeleri kullanabilirsiniz. Romantizm katacak en güzel figürler arasında kuş ve kelebek figürleri yer alır. Yatağın üzerine gül yaprakları ile süslemeler yapabilirsiniz. Yapay çiçek yerine canlı orkide, gül ve begonya gibi çiçekleri tercih edebilirsiniz.

 

 

 

 

Romantik Yatak Odası Dekorasyonunda Işıklandırma

Işıklandırma her yatak odası için ayrı bir önem taşır. Romantik yatak odası dekorasyonunda dinlendirici, sakinleştirici aydınlatma modelleri tercih etmek gerekir. Başta mumlar, abajurlar, lambader ve led ışık toplarını düşünebilirsiniz. Şöminede romantizme artı değer katacaktır.

 

 

 

 

Romantik Yatak Odası Dekorasyonunda Mobilya Seçimi

Mobilya seçimi yaparken ahşap cibinlikli yatakları ilk sırada tercih etmeyi düşünebilirsiniz. Diğer yatak modelleri ile de yatak etrafında kullanabileceğiniz tüller ayrı bir hoşluk katabilir. Aynı şekilde çiçek desenli yatak örtüleri, halı, perdeler kullanabilirsiniz. Mobilyalar için en ideal renkler beyaz veya açık kahve tonlarıdır. Yumuşak yastıklarla ve tekstiller de güzel bir hava katacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yatak Odamı Nasıl Süsleyebilirim? Yatak Odası Fikirleri

30+ Yatak Odası Dekorasyon Örnekleri

En Güzel Örnekler İle Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

 

Sorunuz Mu Var?

Sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuyu ''Yorum'' yaparak bize iletebilirsiniz.

👉 Bugüne kadar cevapladığımız sorular için; ''Soru&Cevap''.kategorimize bakabilirsiniz.

 

Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

Okumuş olduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızı geliştirmemize katkı sağlayabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.


Yorum yapın