Home Ofis Dekorasyon Fikirleri ve Modelleri

Son yıllarda gelişen teknolojinin de etkisiyle çoğu işi evden yürütmek mümkün. Özelikle pandemi döneminde bunu yoğun bir şekilde deneyimlemek durumunda kaldık. İlerleyen dönemde de fiziksel ofis ortamından ziyade çalışanların home ofis şeklinde çalışmaları yaygınlaşacağı görülüyor.

Bir odayı ofise çevirip ev rahatlığıyla işlerinizi yürütürken, home ofis dekorasyonu keyifli bir çalışma alanı dizaynı açısından ayrı bir önem taşımaktadır.

 

 

Home Ofis Dekorunda Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Duvarlar ve Renkler

Home ofis dekorasyonunda duvarların renginin gri – beyaz renk damlasından yada bej – kahve renk damlasından seçilmesine özen gösterilmelidir.

Enerjinizi artıracak pastel tonlarında mavi veya yeşil renklerinden seçeceğiniz bir rengi tek duvarınızda boya olarak kullanabilirsiniz.

İş alanınız ile ilgili yada sizi motive edecek tabloları duvarlara asabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Mobilyalar ve Eşyalar

Home ofis dekorasyonunda ortamda odaklanmanızı artırmak için dikkat dağıtıcı sesli ve renkli aksesuarlar kullanılmamalıdır.

Tercih edilecek masa ve sandalye oturma yüksekliğine dikkat edilmelidir. Masa boyutları odanın büyüklüğü ve yapılan işin niteliğine göre seçilmelidir. Sandalye bel destekli ve yükseklik ayarlı olamalıdır.

Çalıma kitaplarınızı, dekoratif aksesuarları koymak için kitaplık kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Işık ve Aydınlatma

Işıklandırma yeterli aydınlık seviyesinde olmalıdır. Gündüzleri mümkün olduğunca gün ışığından yararlanılacak şekilde masa yerleşimi yapılmalıdır. Lambader, masa lambası ve led aydınlatmalar kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Isı ve İzolasyon

Home ofis yapacağınız odada ısı ve ses yalıtımı da oldukça önemlidir. Gürültü ve ısı seviyelerinin uygun odaklanma seviyenizi sağlayacak şekilde olmasına dikkat edilmelidir.

 

 

 

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir

En Güzel Örnekler İle 7 Adımda Ofis Dekorasyonu

6 Etkili Ofis Dekorasyonu Önerileri

 

Sorunuz Mu Var?

Sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuyu ''Yorum'' yaparak bize iletebilirsiniz.

👉 Bugüne kadar cevapladığımız sorular için; ''Soru&Cevap''.kategorimize bakabilirsiniz.

 

Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

Okumuş olduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızı geliştirmemize katkı sağlayabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.


Yorum yapın