3 Boyutlu Duvar Panelleri Nasıl Uygulanır ?

3 Boyutlu Duvar Panelleri Nasıl Uygulanır ?

 
Önceki yazımızda 3 boyutlu duvar panellerinin kullanım alanlarından bahsetmiş ve  3 boyutlu duvar paneli uygulanmış evlerden örnekleri göstermiştik. Şimdi ise kendi evini dekore etmek isteyenler için 3 boyutlu duvar panelleri nasıl uygulanır ve hangi malzemeler gereklidir, sorularını açıklamaya çalışacağız. Uygulama videolarımız ile de açıklamalarımızı destekleyeceğiz.

Malzemelerimiz: 

 1. 3 boyutlu duvar panelleri ( Uygulayacağınız alanın metrekaresine göre )
 2. Yapıştırıcı olarak akrilik mastik silikon ve silikon tabancası
 3. Su bazlı astar boya
 4. Akrilik boya
 5. Boya fırçası, boya rulosu ve boya tepsisi
 6. Mesafe ölçer 2 mm küçük plastik artılar ( isteğe bağlı )
 7. Zımpara
 8. Su terazisi

3 boyutlu duvar paneli uygulaması aşamaları:

 1. İlk olarak uygulayacağımız alanı seçiyoruz ve panellerin boyutuna göre ölçerek gerekli işaretlemeleri yapıyoruz. Eğer panellerin köşeleri pürüzlü ise zımpara ile temizliyoruz.
 2. İkinci aşama olarak 3 boyutlu duvar panellerimizin duvara yapıştırılacak köşelerine ve iç kısımlarına silikon yapıştırıcıyı sürerek ilk paneli duvara yapıştırıyoruz. Kullanmak isterseniz aralarda 2 mm boşluk kalması için plastik artılar kullanarak, ( boşluk kalmaması için kullanmasanız da olur ) diğer panelleri sırasıyla duvara yapıştırıyoruz.
 3. Üçüncü aşama, panellerin aralarını silikon ile doldurup elimizle çekerek kapatıyoruz ve panellerin üzerine astar boyası sürüyoruz. Bu işlemden sonra 2 saat kadar bekliyoruz.
 4. Dördüncü aşama, akrilik boya ile istediğimiz renge panellerimizi boyuyoruz. Kuruması için 2 saat daha bekliyoruz.
 5. Son olarak da 2. kat akrilik boyamızı panellerin üzerine uyguluyoruz ve 3 boyutlu duvar paneli uygulamamız bitmiş oluyor.

Duvara 3 boyutlu panel uygulaması ile ilgili anlattığımız aşamaların olduğu aşağıdaki videoyu izlediğinizde uygulamayı daha iyi anlayacaksınız. Ayrıca diğer videolar için video galeri kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Photo 1, Photo 2  by MyWallArt – 3d Wallpanel / CC BY

 

Dekor Ekranı
Dekor Ekranı
Dekorekrani.com; Ev Dekorasyonu, İş Yeri ve Bahçe Dekorasyonu için en yeni Dekorasyon Önerileri ve Dekorasyon Örneklerini bulabileceğiniz, dekorasyon konusundaki bilgi kirliliğini gidermek, merak edilenleri dekorasyon tutkunlarına sade ve anlaşılır şekilde aktarmak amacıyla kurulmuş Türkiye’ nin En İyi Dekorasyon Sitesi’ dir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.