Ofis Dekorasyonu

Ofis Dekorasyonu hem çalışanlarınız hemde müşterileriniz açısından üzerinde durulması gereken bir konudur. Bunun için profesyonel yardım almak, bir iç mimar ile çalışmak en doğru tercih olacaktır. Özelikle de büyük şirketler, holdingler için bu önemlidir. Ancak küçük bir ofisinizin var ise bunu kendinizde, ofis dekorasyonu örneklerini inceleyerek başarabilirsiniz.Genel anlamda dekorasyonda önemli olan nokta eşyayı doğru yere yerleştirmek ve eşyalar arasındaki renk uyumunu sağlabilmektir. Ofis dekorasyonuna başlamadan önce şunu iyi bilmelisiniz ki, o ofiste günün büyük bölümünü geçirecek olan siz ve diğer çalışanlardır. Bu nedenle ofisin rahatlatıcı, çalışmaya konsantre edici bir yapıda olması önemlidir. Tabii ki ofis dekorasyonunda müşterileri yok saymak olmaz. Unutmayın ki sadece verdiğiniz hizmet değil, müşterinin sizinle iletişimde bulunduğu ortamda siparişleri artırıcı etkiye sahiptir.

Bir müşteri de aynı çalışanlar gibi bir ofisinize geldiğinde rahat etmek ister. Doğru dekore edilmiş bir ofis bu nedenle çok önemlidir. Aynı zamanda güzel bir ofis müşteride profesyonel, titiz ve düzenli bir firma olduğunuz izlenimi de bırakacaktır. Ofis dekorasyonu için bilmeniz gereken bazı püf noktaları sıralayacak olursak..

  • Ofiste fazla ve gereksiz eşya kullanımından kaçının.

İş Yeri Dekorasyonu

 

  • İşinizle alakalı tablolar, duvar kağıtları veya aksesuarlar kullanın.

İş Yeri Dekorasyonu  • Müşterileriniz bekleyebileceği, beklerken kendilerini rahat hissedip düşünebileceği alanlar yaratın. Bir koltuk, sandalye ve sehpa işinizi görecektir. Sehpanın üzerine işinizle alakalı katalog, dergi vs. koymayı ihmal etmeyin.

İş Yeri Dekorasyonu

 

  • Küçük bir ofiste duvar rengini, açık renklerden seçin. Ama canlı renkleri de  (turuncu, yeşil, sarı ) tablo, vazo, raf, sandalye gibi aksesuarlarda kullanarak ofise bir hareket, enerji katın.

İş Yeri Dekorasyonu

 

  • Aydınlatmanın yeterli düzeyde olduğundan emin olun. Tek bir aydınlatma yerine bir kaç değişik aydınlatma kullanarak şık bir ofis yaratabilirsiniz.

İş Yeri Dekorasyonu

 

  • Çalışanlarınız ve kendiniz için rahat ofis sandalyeleri alın. Verimli ve etkili bir  çalışmayı büyük oranda oturma tarzı etkilemektedir.

İş Yeri Dekorasyonu  • Ayrıca elde ettiğiniz başarılarınızı ve referanslarınızı bir duvarda sergilemekte sizin için faydalı olacaktır.

Ofis dekorasyonu ile ilgili daha fazla fikir edinmek için İş Yeri Dekorasyonu Örneklerimizi incelemenizi tavsiye ediyoruz. 

Ziyaretçi Yorumları - 4 Yorum
  1. selim sülek dedi ki:

    buradaki önerilerinizi de dikkate alacağım.