Dekor Ekranı

Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Mutfaklar, yemek hazırlamak ve yemek yemek işlevlerinin yanında, eve gelen misafirlerinde ağırlandığı yerlerdir. Büyük dairelerde mutfak, kullanım alanı bakımından kolaylık sağlar ancak yinede bu rahatlığı sağlamak için düzgün bir planlamaya ihtiyaç vardır. Mutfak dolapları, yemek masası, duvarlar ve bunların renkleri ile şekilleri mutfak dekorasyonunda çok önemlidir.

Küçük dairelerde ki mutfaklar genelde bir köşeye sıkıştırılmış, minimalist tarzdadır. Bu tür mutfaklarda daha çok kullanım alanı yaratabilmek için mutfak yukarı ve aşağı yönde genişletilebilir. Tezgahın kalabalıklığını azaltmak içinde lift sistemi, tezgahlara uygulanabilir.

Sadece yemek hazırlamak, yemek yemek için değil, misafir ağırlamak içinde kullanılan mutfak, tasarımıyla göze hoş gelmeli, kullanışlı olmalı, yemek yaparken yada pişmesini beklerken sıkılmadan vakit geçirebilmeyi sağlayacak şekilde dekore edilmelidir.

Mutfak dekorasyonunda size fikir verecek dekorasyon örnekleri…

 

01. Görsel Kaynak: Photo by larkandlarks / CC BY, 02. Görsel Kaynak: Photo by larkandlarks / CC BY, 03. Görsel Kaynak: Photo by larkandlarks / CC BY, 04. Görsel Kaynak: Photo by BettaLivingUK / CC BY, 05. Görsel Kaynak: Photo by BettaLivingUK / CC BY, 06. Görsel Kaynak: Photo by francis.gaerlan / CC BY, 07. Görsel Kaynak: Photo by emily @ go haus go / CC BY, 08. Görsel Kaynak: Photo by cmurtaugh / CC BY, 09. Görsel Kaynak: Photo by Gnilenkov Aleksey / CC BY, 10. Görsel Kaynak: Photo by lucasfoxbcn / CC BY, 11. Görsel Kaynak: Photo by otrasventanas / CC BY

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ