Mutfak Dekorasyon Fikirleri

64
A+
A-

Mutfaklar, yemek hazırlamak ve yemek yemek işlevlerinin yanında, eve gelen misafirlerinde ağırlandığı yerlerdir. Büyük dairelerde mutfak, kullanım alanı bakımından kolaylık sağlar ancak yinede bu rahatlığı sağlamak için düzgün bir planlamaya ihtiyaç vardır. Mutfak dolapları, yemek masası, duvarlar ve bunların renkleri ile şekilleri mutfak dekorasyonunda çok önemlidir.

Küçük dairelerde ki mutfaklar genelde bir köşeye sıkıştırılmış, minimalist tarzdadır. Bu tür mutfaklarda daha çok kullanım alanı yaratabilmek için mutfak yukarı ve aşağı yönde genişletilebilir. Tezgahın kalabalıklığını azaltmak içinde lift sistemi, tezgahlara uygulanabilir.

Sadece yemek hazırlamak, yemek yemek için değil, misafir ağırlamak içinde kullanılan mutfak, tasarımıyla göze hoş gelmeli, kullanışlı olmalı, yemek yaparken yada pişmesini beklerken sıkılmadan vakit geçirebilmeyi sağlayacak şekilde dekore edilmelidir.

Mutfak dekorasyonunda size fikir verecek dekorasyon örnekleri…

 

01. Görsel Kaynak: Photo by larkandlarks / CC BY, 02. Görsel Kaynak: Photo by larkandlarks / CC BY, 03. Görsel Kaynak: Photo by larkandlarks / CC BY, 04. Görsel Kaynak: Photo by BettaLivingUK / CC BY, 05. Görsel Kaynak: Photo by BettaLivingUK / CC BY, 06. Görsel Kaynak: Photo by francis.gaerlan / CC BY, 07. Görsel Kaynak: Photo by emily @ go haus go / CC BY, 08. Görsel Kaynak: Photo by cmurtaugh / CC BY, 09. Görsel Kaynak: Photo by Gnilenkov Aleksey / CC BY, 10. Görsel Kaynak: Photo by lucasfoxbcn / CC BY, 11. Görsel Kaynak: Photo by otrasventanas / CC BY

Dekor Ekranı
Dekor Ekranı
Dekorekrani.com; Ev Dekorasyonu, İş Yeri ve Bahçe Dekorasyonu için en yeni Dekorasyon Önerileri ve Dekorasyon Örneklerini bulabileceğiniz, dekorasyon konusundaki bilgi kirliliğini gidermek, merak edilenleri dekorasyon tutkunlarına sade ve anlaşılır şekilde aktarmak amacıyla kurulmuş Türkiye’ nin En İyi Dekorasyon Sitesi’ dir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.