Ev nasıl dekore edilir?

135
A+
A-
Ev nasıl dekore edilir?

Evinizi özgünleştirerek dekore etmek hayati bir geçiştir. Eğer dekorasyon konusunda bir eğitiminiz yoksa, “ ev nasıl dekore edilir? ” sorusu karşısında biraz zorlanmanız gayet normaldir.

Evin boşluğu ve planlamasına vakit harcarken aşağıda sunulan “ ev nasıl dekore edilir? ” önerilerini inceleyebilirsiniz.

Evinizi dekore etmeye başlamadan önce yapmanız gereken birkaç önemli adım bulunmaktadır. Hatalı dekorasyon yapıları, tavan, boya ve çeşitli aletlerin çalışması gibi durumlarda tadilat yaparak evinizi öncelikle istediğiniz yenilikleri yaparak dekore etmeye ilk adımı atabilirsiniz.

Öncelikle aşağıdaki renkli Dekorasyon Örneklerine Bakmanızı Tavsiye ediyorum..

Görsel Kaynak: Photo by Alain Bisotti / CC BY

 

  • Yatak odası dekorasyonuna değer verin

Evinizin en çok vakit geçirdiğiniz bölümü kuşkusuz yatak odası olacak. Tüm zamanınızın üçte birini harcadığınız bir oda için sıkı bütçe ayırmanız gerekebilir. Biraz paranız var ise, yatak odanızın duvarlarını yeniden boyayabilir ve yeni yatak alabilirsiniz. Pencerelerinizi de bu arada dekore edebilirsiniz.

Işığı engellemek için derin tonları seçebileceğiniz gibi çeşitli kaplamalar ile uyumu yakalayabilirsiniz. Savurgan bir yapıya sahip iseniz hayalinizdeki yatağı alabilirsiniz. Yıllar boyunca kullanacağınız bir mobilya için sanırım biraz savurgan olmanız gerekiyor.

Evinizi dekore ederken hemen hemen her şeyi bir anda alma yoluna kesinlikle gitmeyin. Hepsini alıp rahatlamak gibi bir düşünce kafanızda olmasına rağmen en az 2 ay gibi bir süre beklemeniz sizin yararınıza olacaktır.

Eviniz için mobilya alışverişine çıktığınızda perakende satış yapan mağazalardan uzak durmanızı önerebilirim. Her şeyi toptancıdan satın alarak ucuza mal etmek mantıklı olabilirdi ancak perakende satışlardaki maliyet fazla olmasına rağmen önemli aksesuarları farklı farklı mağazalardan deneyim edebilirsiniz. Yatak Odası Dekorasyonu için, Dekorasyondan Önce ve Sonra olarak hazırlanmış slayt gösterisi..

 

 

  • Mobilya ölçülerine dikkat edin!

Alacağınız mobilyalar için ölçek ve boyutlarında belli başlı bir uyum olması gereklidir. Bunun yanında odanızın boyutlarını iyi tespit ederek ona göre bir yerleşim, dekorasyon oluşturmanız gerekiyor. Dekorasyonda  sıkışık ve kalabalık mobilya yapılarından uzak durmalısınız. Bu tür durumlarda evinizin dekorasyonu küçük ve dar olarak gözükecektir.

Odanızda kumaş renk kullanıyorsanız, bej rengi duvar boyalarını tercih ederseniz uyumu yakalayabilirsiniz. Soğuk ve sıcak renkleri fazla zıtlık kullanmadan dekorasyona aktarmanız rahatlık ferahlık sağlayabilir. Bu nedenle, odanızın renk seçiminde öncelikle uyuma dikkat etmelisiniz. İlk adım olarak evinizin duvarlarını boyadıktan sonra mobilya seçiminde kullanacağınız renge yönelebilirsiniz.

 

  • Mutfak dolaplarını boyayabilirsiniz.

Mutfak dekorasyonunda, evinizin sıkıcı bir yapıya sahip olduğunu düşünüyorsanız değiştirmek yerine pratik çözümler üretebilirsiniz. Mutfak dolaplarını ince işçilik ile boyatarak daha farklı bir konsept oluşturma şansına sahip olabilirsiniz. Böylece, bütçenize zarar vermeden pratik bir fikirle dekorasyon adına olumlu bir adım atmış sayılırsınız.

 

  • Banyoda sarı ampulü tercih etmeyin!

Banyoda aydınlatma çok önemlidir. Banyonuzun aydınlatması ortamı farklı bir atmosfer hissi verebilir. Sarı tipli ampuller var ise mutlaka değiştirmelisiniz. Onların yerine gece yarısı lambalarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Şıklık ve zariflik katmış sayılırsınız. Banyonuz için romantik bir ortam oluşturmak için küçük ve bütçenize zarar vermeden değişiklikler yapabilirsiniz. Ayrıca Banyo dekorasyonu örnekleri için bakınız.

 

 

Dekor Ekranı
Dekor Ekranı
Dekorekrani.com; Ev Dekorasyonu, İş Yeri ve Bahçe Dekorasyonu için en yeni Dekorasyon Önerileri ve Dekorasyon Örneklerini bulabileceğiniz, dekorasyon konusundaki bilgi kirliliğini gidermek, merak edilenleri dekorasyon tutkunlarına sade ve anlaşılır şekilde aktarmak amacıyla kurulmuş Türkiye’ nin En İyi Dekorasyon Sitesi’ dir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.