Çocuk Odası Halıları

Mağazalarda ve internette yüzlerce marka tarafından üretilen hepsi birbirinden güzel binlerce halı bulunuyor. Ve tüketicide binlerce halı modeli arasında seçim yapmakta ve hangi oda için hangi halıyı alacağına karar verme konusunda sıkıntılar yaşıyor. Dekorekrani.com olarak bu yazımızda, çocuk odasında hangi tür halılar kullanmanız gerektiğinden bahsedeceğiz ve yazımız halı modellerinde kaynak olarak kullandığımız Evidea.com‘ dan seçtiğimiz çocukların cıvıltısına yakışır rengarenk halı modellerini sizlere sunacağız.

Öncelikle çocuk odalarında halı, odayı güzelleştirmesinden öte çocukların hasta olmaması açısından mutlaka olmalıdır. Çünkü çocuklar oyunlarını genelde yerde oynarlar ve halı olmaz ise üşüyüp hasta olabilirler. Ayrıca alerjik olmayan halılar tercih etmekte çocuk sağlığı açısından dikkat edilmesi gereken diğer bir noktadır.

Çocuk odası halılarının sağlık açısından önemine değindikten sonra dekoratif özelliğine ve çocuk odalarında hangi tür halı kullanılacağına geçecek olursak.

  1. Çocuk odalarında alerjik olmayan halılar tercih edilmelidir.
  2. Boydan boya halı kullanmak yerine daha küçük boyutlarda odanın ortasında kaymayan cinsten halılar kullanılmalıdır.
  3. Çocuk odalarında leke tutmayan ve temizlenmesi kolay halılar tercih edilmelidir.
  4. Çocuk odalarında fazla renk ders çalışırken çocuğunuz dikkatini dağıtabilir.
  5. Mobilyaları sade renklerden seçip, halı ve nevresim takımını halı ile aynı renk tonlarında seçerek çocuk odasına hem renk katabilir hemde odada renk uyumunu sağlayabilirsiniz.
  6. Kız çocuklarının odasında pembe ve erkek çocuk odasında mavi kullanmak yerine unisex renkleri de deneyebilirsiniz.

Evidea.com‘ dan seçtiğimiz çocuk odası halılarına aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak galeride bakabilir , beğendiğiniz modeli ve daha fazla halıyı Evidea.com web sitesinde inceleyebilirsiniz. Ayrıca Çocuk Odası Dekorasyonu örneklerimize göz atarak da fikir edinebilirsiniz..

Halıların boyutları, fiyatları ve daha fazla model incelemek için,

Link: www.evidea.com/halilar/c/150

 

Dekor Ekranı
Dekor Ekranı
Dekorekrani.com; Ev Dekorasyonu, İş Yeri ve Bahçe Dekorasyonu için en yeni Dekorasyon Önerileri ve Dekorasyon Örneklerini bulabileceğiniz, dekorasyon konusundaki bilgi kirliliğini gidermek, merak edilenleri dekorasyon tutkunlarına sade ve anlaşılır şekilde aktarmak amacıyla kurulmuş Türkiye’ nin En İyi Dekorasyon Sitesi’ dir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.